anhuidianlan.com

Toyota Prius Plug In 2013 Hatótáv

Sun, 14 Nov 2021 12:47:17 +0000

Kisebb modellfrissítést is kapott, de a jobb oldali töltőnyílásról könnyű felismerni Az alternatív hajtás két nagy kérdése a hatótáv és az ár. Előbbin az akkuk feljavításával sokat lehet segíteni. A 2010-es prototípus 201 liternyi helyet foglaló, 160 kilós akksiját a szériagyártásig 87 liternyire és 80 kilósra cserélték, miközben a segítségével megtehető távolság 20-ról 25 km-re nőtt, és maga az autó is csak 55 kg-mal lett nehezebb a sima hibridváltozathoz képest. Már csak arra van szükség, hogy a kocsit bedugjuk a konnektorba, mint egy porszívót és 1, 5 óráig töltsük. Nem hangzik rosszul, bár a cserébe járó 25 kvázi ingyenes kilométer elektromos autós mércével sem tűnik soknak. Kék betétes fényszóró és ezüst dekorelemek különböztetik meg a Plug-in kivitelt A konnektoros Priusnak mégis éppen ez az ütőkártyája, mert a statisztikák és a fejlett világ gyakorlata szerint pont erre a 25 km-re van szükség a napi rutin teljesítéséhez. Ezt a távot anélkül tehetjük meg, hogy bekapcsolna a benzinmotor, akár egy igazi elektromos autónál, de akkor sincs baj, ha kifogytak az amperek, vagy autópályáznánk, 85 km/h körül automatikusan életre kel az 1, 8-as benzinmotor, hogy 1200-ra növelje az egy ültő helyben lenyomható kilométerek számát.

Review

  1. Juhász autós és motoros bolt
  2. 1222 budapest háros u 7 inch
  3. Mozicsillag cc filmek online legfrissebb
  4. Ki minek gondol az vagyok annak 2020
  5. Verdám.hu
  6. ᐅ Nyitva tartások Magzatom.hu - Dr. Fülöp Viktor Szülészet-nőgyógyászati, Klinikai genetikai Magánrendelés | Kodály Zoltán utca 16., 3300 Eger
  7. A mélység kalandora teljes film magyarul
  8. Per olov enquist egy másik élet 4
  9. Balaton Hotel Siófok Siófok vélemények - Jártál már itt? Olvass véleményeket, írj értékelést!
  10. Autósok, figyelem! Változik az okmányok érvényessége

Vér, veríték és könnyek árán a Toyota hibrid-mesterré vált, előnye egyelőre behozhatatlannak tűnik. Ezt jól ki is használják a japánok, a Prius harmadik generációjából némi utómunkával kihozták az eddigi legjobbat, a konnektorról tölthető kivitelt, ami önmagában még mindig nem váltja meg a világot, viszont alkalmas rá, hogy két vállra fektesse legnagyobb riválisát. A konnektoros Prius szériaváltozata a piac egyik leghatékonyabb autója (Még több fotó a galériában. Kattintson a képre! ) Aki arra számított, hogy a hibrid technológia fejlődésével és az elektromos autók megérkezésével az autózás hirtelen olcsó és környezetbarát közlekedési forma lesz, biztosan csalódni fog a konnektoros Priusban, pedig a Toyota szerint jelenleg nem létezik ennél életképesebb alternatív meghajtás. Mert a Prius Plug-in Hybriddel nem csak a jövőre, hanem a jelenre is gondoltak. A tervezők szerint ma még nem lehet kihagyni a játékból a kőolajat, de azt senki sem mondta, hogy nem lehet tovább csiszolni például az akkumulátoron, amit nikkel-metálhidridről most lítium-ionra cseréltek.

A Toyota legújabb fegyvere pedig a 4, 4 kWh-s, immáron lítium-ion akkumulátor konnektorról való tölthetősége, aminek révén akár 15-16 emissziómentes kilométerrel tehetünk meg egy-egy aprócska lépést az idealizált jövőkép felé. A Prius ráadásul szinte nem enged beleszólni döntéseibe, a műszerfalon mindössze egy EV-HV, azaz az elektromos és hibrid üzemmód közötti váltógombot, illetve a még takarékosabb üzemmel kecsegtető Eco gombot találunk, azonban javarészt a számítógéppel helyettesített agy dönti el, hogy épp melyik motor mit tegyen. A négyhengeres benzines hajthat, tölthet és némán hallgathat, ahogy az elektromos egység is képes hajtani, valamint táplálni az akkucsomagot. Hogy melyik épp mit tesz, azt az aktuális körülmények és a gázpedál állása alapján a vezérlőszoftver határozza meg. Noha mindez kicsit félelmetesnek tűnhet azok számára, akik szeretnek minden folyamatot maguk felügyelni, a helyzet nem is lehetne egyszerűbb: a Start gomb megnyomása után a "váltót" elegendő D-be tolni, miután csupán a fék- és a gázpedállal lesz dolgunk.

S akkor a tolatáskor zavaróan hangos, a parkradar csipogását is elnyomó, kikapcsolhatatlan sípolásról, illetve a tempomat kijelzőre tolakodásáról nem is beszéltünk. A végső és egyben legnagyobb csapást ezzel együtt az árcédula méri a Priusra: a Plug-in magasabb felszereltségű verziója 13, 33 millió forinttól hozható el. A magasabb ár nyilván magyarázható lenne a bonyolult és innovatív, de alapkoncepcióját tekintve régóta változatlan műszaki arzenállal, illetve az érintőképernyős navigációt, szélvédőre vetített adatokat és tolatókamerát, valamint adaptív tempomatot tartalmazó extralistával, de a minőséget, a kidolgozást és a végeredményt látva nem tartjuk indokoltnak a magas árat. Maga a konnektoros töltés lehetősége "Sol" felszereltségnél 3, 2 milliót emészt fel, "Premium" szinten pedig 2, 3 millió, ami csupán ezért a funkcióért egyszerűen hatalmas összeg. Ára öli meg a Priust - galéria Főként úgy, hogy ezzel együtt tolerálnunk kell a japánoktól régen megszokott apróságokat, amelyeket példának okáért a Mazda már kezd kinőni: a Prius továbbra is képtelen hármat indexelni a kar megbillentésére, bizonyos gombok már egy 20 éves Corollából is ismerősek lehetnek, egy hasznosabb holttérfigyelő asszisztens hiánytétel a listán, továbbá szembesülnünk kell a már említett minőségi hiányosságokkal.

toyota prius plug in 2013 hatótáv vs

Még a karosszéria frissítésére is maradt energia. Ezüst betéttel feldobott lökhárítója miatt két centit megnőtt. Ebből az ezüst műanyagból sokat vettek, jutott a csomagtartóra is, és ha már előre-hátra rátették, befestették ezüstre a kilincseket is. Ezzel még nem ért véget a csicsázás, a hátsó lámpákba LED-ek kerültek, hogy még környezettudatosabbnak látszódjon és a fényszórói kék betétet kaptak, hogy hasonlítson egy kicsit Terence Hill-re. A második, konnektor logós tanksapkán és a feliratokon kívül más nem változott. Nem is lett volna rá szükség. Brüsszel Eiffel-tornya, az Atomium az 1958-as Világkiállítás szenzációja volt Nagy riválisánál, a Chevrolet Volt / Opel Ampera párosnál máris kisebb fogyasztást, tisztább üzemet, nagyobb hatótávot, könnyebb és praktikusabb karosszériát, tehát élhetőbb autót kínál, olcsóbban. Hogy mennyiért, egyelőre titok, államilag támogatott német alapára 36 200 euró. Itthon a 8 millió forintról induló hibrid alapmodellnél várhatóan 2-3 millióval kerül majd többe, így nem biztos, hogy megéri a felárát.

Plugin hibrid tapasztalatok - Villanyautósok

toyota prius plug in 2013 hatótáv ex

A plug-in Prius pontos árát még nem lehet tudni; a Toyota fő célja, hogy Európában (is) olcsóbb legyen a kocsi, mint az Opel Ampera. Ami 44 ezer euró Németországban, vagyis a Priusnak 12, 5 millió forint alá kell beférnie. Alighanem menni fog; a sima Prius alapára 8, 59 millió forint. Kedves Prius Plug-inben gondolkozó vevőjelöltek – most lehet elővenni a kockás papírt, ceruzát, és felrajzolni azt a többváltozós függvényt, amiben szerepel, hogy egy nap mennyit autóztok, mennyi a benzin és mennyi a villany ára, hányszor tudtok tölteni két tankolás között, és milyen gyakran mentek hosszú útra, például nyaralni, ahol ugye a nagyobb akku előnye elvész, és csak a hibridrendszer hatékonysága marad. És kiszámolhatjátok, hány évtized múlva jön vissza a Prius kétszeres felára egy ekkora méretű és teljesítményű dízelhez képest. Szép feladat. De ha ti is hisztek a jövőben, dobjátok el a papírt, ceruzát, és figyelmezzetek szavamra: bizony mondom néktek, boldogok lésztek ti az új, konnektoros Toyotától!

Viccelnek vele a Jóbarátokban, a South Parkban, közepesen sikeres amerikai filmekben, és pandás profilú hollywoodi sztárként mást nem is vezethetsz. Innen látszik jól a csepp forma Galéria: Használtteszt: Toyota Prius III. Plug-in – 2015. A koncepció lényege szerint egy Atkinson-ciklusú, fogyasztásra optimalizált belső égésű motor a lehető leghatékonyabban gyorsítja a Priust, majd fékezés esetén a mozgási energiáját egy generátorként működő villanymotor segítségével eltárolja akkumulátorában. A következő induláskor az elektromos rendszer besegít a rendkívül benzinzabáló gyorsulásba. Nem ez a legelőnyösebb nézete Galéria: Használtteszt: Toyota Prius III. Plug-in – 2015. A harmadik generációs Prius egynyolcas benzinmotorja 99 lóerőt tud, a villanymotorral közösen pedig 136-ot, ami városban elég, de ezzel a hajtással az egyenletes motorbőgés mellett elég hosszúnak tűnik a 11 másodperces százas sprint. Ha valaki nem CVT-váltós autóban nőtt fel, annak frusztráló lehet. A Plug-In, azaz konnektorról tölthető változat lényegesen nagyobb, 4, 4 kWh-s lítiumion akkumulátorral készült, és akár 25 kilométert megtehet tisztán villanyosan.

Részletek Megjelent: 2013. március 16. Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük. Alkonyodik. A fáradtság ráül kimerült végtagjaimra, miközben szemem előtt még kilométerek sokasága tornyosul, s időm is fogytán. De nem adom fel, s a benzinkút alkalmazottjai is furcsa szemmel néznek rám, miközben hangtalanul gördülök be az oszlopok közé, s a tankolás helyett sokadjára sem kérek mást, csak egy életmentő kávét. Egy extra betöltőnyílás - galéria Magam sem tudom, tényleg igaz-e amit a műszerfalon látok, vagy csak a számtalan adag koffein okozta hallucináció, esetleg a kimerültség űz velem csalfa játékot: 4 liter/100 km. Végül kiapad tank, s a porszáraz üreget muszáj újratöltenem, ami egyben bizonyítékkal is szolgál az előbb felvetett kérdésre. A fedélzeti számítógép nem téved, kérdések hada kerül egy csapásra megválaszolásra, ám egyúttal újabb dilemmák merülnek fel. Könnyű engedni a csábításnak, a csendes erő szinte húz maga felé, s naiv énemmel már engednék neki, de érzékeim nem csalnak.

A konnektoros Prius a kijelző szerint 3, 3-at evett százon, de a számítógép csalt egy kicsit: 646 kilométerre tankoltam bele 22, 61 liter 95-öst, ami 3, 5 literes fogyasztás. No de mennyivel nőtt meg a villanyszámlám közben? Napi két töltés, öt napon át: tízszer 5, 2 kWh, plusz egy kis töltési veszteség, mondjuk legyen 60 kWh. Egy kilowattóra ez e-Onnál, lakossági fogyasztóként úgy 50 forint, vagyis erre jön még száz kilométerenként 460 forint, ami még 1, 2 liter benzin: 4, 7 liternek megfelelő átlagot kaptunk. Ami pont egy literrel, száz kilométerenként 400 forinttal kevesebb, mint a sima Priusé, ami 5, 7 literes átlaggal töltött nálam jó pár hónapot annak idején. Persze a konnektoros Priusnak van még egy nagy előnye, ami ekkora hőségben alig számszerűsíthető: a konnektorra dugott autó klímája távirányítóval aktiválható, így mindig hűvös autóba ülhet be a sofőr, további néhány kWh áráért havonta. Nagyjából 15-20 kilométer normál autózásra jó villannyal, utána átáll hibrid-üzemmódra Kinek éri meg?

Hova tovább, a Plug-In változat kietlen monokróm pusztaság fokozatos erdősítésével adja meg töltésenként az extra adag dopamint. Háttérben a Balaton Galéria: Használtteszt: Toyota Prius III. Plug-in – 2015. Jót autózni nem az igazi, de hát a mindennapokban erre amúgy is ritkán adódik lehetőség, lokációt változtatunk végletekig szabályozott keretek közt. Erre viszont, tudatosan, olcsón közlekedni tökéletes. Másfél év és negyvenezer kilométer alatt sok sztrádával, sok várossal, kevés töltéssel a tulajdonosnak 3, 8 literes átlagot hozott, nyáron lemegy 3, 6-ra, de a Spritmonitoron is kerek négy literre jön ki kétszáz felhasználó átlaga. Ez alapján egy aksitöltés, száz kilométerenként egy liter benzint tud kiváltani, és mivel otthon is csak 180 forintba kerül ehhez az áram, minden konnektorozás után 220 forint spórolást lehet a környezettudatos számlára írni az amúgy is alacsony fogyasztáson felül. Ha pedig valamelyik ingyenes töltőt használjuk, az már gyakorlatilag ingyen benzin. Oda bizony hiába tölt benzint az ember Galéria: Használtteszt: Toyota Prius III.