anhuidianlan.com

Miért Puhul Meg A Savanyú Káposzta

Sun, 14 Nov 2021 03:18:06 +0000
  1. Miért puhul meg a savant káposzta 2017
  2. Miért puhul meg a savant káposzta program
  3. Miért puhul meg a savant káposzta 1

Tegyük tehát a hordó aljára az egyik adag 5-6 levelet, majd hintsük meg sóval. Gyaluljunk le egy (kisebb fejek esetén akár kettőt is) fej káposztát, majd szórjuk a hordóba. Erre megint jöhet egy kis marék só. Tegyünk rá 2-3 babérlevelet, hintsük meg lazán egész köménnyel, fekete borssal, esetleg megszórhatjuk még apróra vágott kápia paprika kockákkal is. A fűszerezés tekintetében az egyedi ízlésé a főszerep. Van aki más fűszereket is rak bele (kapor, csombor, stb. ), van aki csak borsot. Ezt a rétegzést mindaddig folytassuk, míg el nem fogy a káposzta. Fontos Minden réteg káposztát (az elsőt is) alaposan le kell döngölni. Régen a nagy fa hordókban ezt gumicsizmában taposták, kisebb hordókban pedig döngölőfával dolgozták meg az anyagot. Minden sort alaposan ki kell nyomkodni. A lényeg, hogy minél több káposzta sejtet tudjunk szétroncsolni, és ezzel arra ösztökélni, hogy kiadja levét. Az első sornál már az is jó eredmény, ha sikerül annyit kipréselni belőle, hogy épp ellepje a sort, míg ahogy közeledünk a végéhez, egyre több lesz a leve.

Miért puhul meg a savant káposzta 2017

Káposztasavanyítás házilag– Milyen a jó savanyú káposzta? Hosszú szálú, fehér és ropogós. Idővel szine sárgásfehérre vált és kissé meg is puhul. A legértékesebb, de már nem a legolcsóbb téli C-vitamin-forrásunk. Érdemes otthon savanyítani, így sokkal olcsóbb. Régebben fahordóban savanyitották, amelyet nagyon tisztán tartottak, és semmi más célra nem használtak. A fahordók azonban nagyon drágák, ezért megfelelő mosás. Többszöri hideg vízes öblítés után műanyag hordót is használhatunk káposztasavanyításra. Valamint ép zománcú edényeket, pl. alaposan kimosott zsírosbodönt. Az edényt, akár fa, akár műanyag hordó, akár zománcos fémedény, béleljúk ki fóliával, amely olyan nagy, hogy az edény peremén 40-50 cm-rel túlér. A megmosott káposztafejekről vágjuk le a külső, zöld borítóleveleket. Majd torzsázó késsel–körkörös kés amely a dinnyelékeld késhez hasonlit– vágjuk ki a torzsát. A jó káposztagyalun és a fajtán múlik, milyen szép, hosszú szálakat gyalulunk le A káposztát régen mezítláb taposták.

Minden sort alaposan ki kell nyomkodni. A lényeg, hogy minél több káposzta sejtet tudjunk szétroncsolni, és ezzel arra ösztökélni, hogy kiadja levét. Az első sornál már az is jó eredmény, ha sikerül annyit kipréselni belőle, hogy épp ellepje a sort, míg ahogy közeledünk a végéhez, egyre több lesz a leve. Felhívnám azonban minden vállalkozó kedvű figyelmét arra, hogy ha ököllel áll neki, készüljön fel rá, hogy az öklét kieszi a sós lé. Ha készen vagyunk, és az utolsó sort is kinyomkodtuk, akkor jöhet a nyári alma (már ha teszünk bele). Vágjuk be a tetjén kereszt alakba, majd nyomjuk bobjuk bele a hordóba (akár lejjebb is nyomhatjuk benne). Ezt követően jöhet a tetejére a maradék 4-5 egész levél úgy elosztva, hogy a lehető legjobban lefedje az egészet. Erre kell egy olyan kerek tál, tányér, stb., ami belefér a hordóba, és szintén a lehető legjobban lefedi az összes káposztát. Kerüljük a fémeket! Erre kell valami nehezék. Régen ezek tisztára mosott kövek voltak, manapság elegendő lehet egy 4, 25 literes tetővel lezárható, vízzel megöltött befőttes üveg is.

Miért puhul meg a savant káposzta program

5-6 hét). Ha ez megtörtént, tegyük át 0-5 fokos helyiségbe, és lezárt fedővel tároljuk. Minél kevesebbet nyitogatjuk, annál tovább tartható el. Ha lehet, kézzel ne nyúlkáljunk bele, legyen inkább a hordóban egy nagy csipesz erre a célra. Ha olyan környezetben lakunk, ahol nem megoldható a 0-5 fokos tárolás, kisebb adagokban (1-3 kg) kiszerelhetjük nylon zacskókba és fagyasztószekrényben/ládában fagyasztva nagyon sokáig tárolható anélkül, hogy tönkremenne belőle bármi is, ami a szervezetünk számára hasznos. Ez esetben egy kisebb mennyiséget hagyjunk a hűtőben befőttes üvegekben, ahol szintén hónapokig tárolható. Ha megmarad a káposztaléből, akkor érdemes kipróbálni egy másik kedvencet azaz a savanyított alma receptjét. Fontos: Ha nincs olyan helyisége a házban, ahol folyamatosan 8 fok alatt lehetne tartani az elkészült káposztát, akkor fagyasszuk le, ugyanis az erjedés nem áll le. Ennek több következménye is lehet: Kiforr az edényből, és minden savanyú káposztalétől fog ázni, túlérik a káposzta és ehetetlenül savanyú lesz vagy felpuhul a túlérés közben, és elveszíti roppanósságát.

A keletkező szén-dioxidnak helyet hagyva sose töltsük meg az edényt teljesen! A káposzta tetejére üvegtányért vagy falapot teszünk, és lefedjük. A legjobb kb. 20 °C-on tárolni. Két nap után a keletkező zavaros lét leöntjük róla, és sós vízzel pótoljuk (1 l víz, 1, 5 dkg só). Két-három hét alatt elkészül. Biztos nem mindenki tudja mi az a csumiszoló. :))) Hát ez: [link] Én is csináltam már valamikor savanyú káposztát. Én csak egyszerű hagyományos módon. Legyalultam a káposztát, lesóztam, raktam bele szemes borsot, babér levelet, erős paprikát is egy keveset, de azt inkább dísznek. Csumiszolóval jól ledöngöltem, raktam a tetejére deszkát, és lesúlyoztam. Legegyszerűbb ha műanyag kannát tele engedünk vízzel és azzal súlyozzuk le. Időnként fel kellett mosni. Jó káposzta lett. Nem lesz az a só nagyon kevés? Szerintem ennyivel meglágyul a káposzta. 10dkg só, egész bors kb 15-20 szem, addig nyomkodd amig aleve elnem lepi a kápsztát. Google kereső. Csak azért nem másoltam be receptet mert nagyon hosszan vannak leírva.

Miért puhul meg a savant káposzta 1

  1. Miért puhul meg a savant káposzta youtube
  2. Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium
  3. Miért puhul meg a savant káposzta 1
  4. Szürkehályog műtét után homályos lataste
  5. Apostille ügyfélfogadás
  6. 3 hónapos baba nem nyúl tárgyakért
  7. Miért puhul meg a savant káposzta 2017
miért puhul meg a savant káposzta 2017 miért puhul meg a savant káposzta 2

Néhány nap, esetleg hét után a káposzta leve sötétebb lett, ami valószínűleg az élesztőgombáknak köszönhető. Azt írták mindenhol, hogy a habzás során keletkezik egy barnás élesztős réteg a tetején. Mivel nekünk nem habzik igazából, épp csak pezseg, de azt folyamatosan, így nekünk se hab, se barna réteg. A lé színeződött el kicsit, de nem jelentősen. Szóval, felnyitottuk Pandóra szelencéjét hogy mi lehet benne. nem tudom, írtuk-e már, de a szoba egyik sarkában, a cserépkályha mellett érlelődik a káposztánk, a lakás egyéb részein ugyanis nincs ehhez elég meleg. Na amikor kinyílt a hordó, két dolog történt: elsőre mellbe vágott a széndioxid, ami nem volt túl kellemes érzés. Ezzel amúgy jó vigyázni! Ezt követően jött a savanyú káposzta szag. Aztán megkóstoltam… ízre valahol félúton járhatunk. Már érezni a jellegzetes savanyú ízt, de ugyanakkor még nagyon sós. Annyira már nem, mint az elején, de még sós. Állagra kellemesen roppanós. Azt hiszem, kell még neki néhány hét erjedés, de jó úton járunk már… Erjedés után Amikor az erjedés megszűnt, a hab elkezd letisztulni a tetejéről (kb.